تنظیم تسمه تردمیل (تنظیم نوار نقاله تردمیل)

چگونه تسمه تردمیل (نوار نقاله تردمیل) را تنظیم کنیم؟

اگر برای ورزش کردن از تردمیل استفاده می‌کنید، یکی از موارد مهم در زمینه تعمیر تردمیل و نگهداری از آن، تنظیم نوار نقاله تردمیل (تنظیم تسمه تردمیل) می‌باشد. چون همان‌طور که می‌دانید تسمه تردمیل یکی از مهم‌ترین لوازم یدکی تردمیل می‌باشد و وظیفه‌ی انتقال نیرو به سایر قطعات تردمیل را دارد. اگر تسمه تردمیل به درستی تنظیم نشده باشد، تردمیل دچار مشکلات مختلفی از جمله خاموش شدن ناگهانی تردمیل، روشن نشدن تردمیل، داغ کردن تردمیل، بوی سوختگی و … می‌گردد. همچنین می‌تواند روی تمرین شما تأثیر منفی بگذارد و باعث آسیب یا اختلال در تعادل شود.

اگر تسمه تردمیل خیلی محکم باشد، تردمیل کند حرکت می‌کند؛ در صورتی که اگر تسمه تردمیل خیلی شل باشد، نوار نقاله تردمیل می‌لغزد و باعث ایجاد مشکلات ایمنی می‌شود. به همین دلیل باید پیش از استفاده از تردمیل به تنظیم تسمه تردمیل (تنظیم نوار نقاله تردمیل) بپردازید.

در ادامه‌ به آموزش نحوه تنظیم تسمه تردمیل (نحوه تنظیم تسمه نقاله تردمیل) پرداخته‌ایم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تنظیم تسمه تردمیل

آموزش نحوه تنظیم تسمه تردمیل (آموزش نحوه تنظیم نوار نقاله تردمیل)

در انتهای تردمیل در سمت راست و چپ دو پیچ وجود دارد که معمولا از نوع آلن هستند. اکثر سازندگان تردمیل آچار آلن متناسب با دستگاه شما را درون بسته‌بندی هنگام خرید قرار داده‌اند. جهت تنظیم تسمه تردمیل (تنظیم نوار نقاله تردمیل) مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: کلید ایمنی تردمیل را بیرون کشیده  و سیم برق را از پریز جدا کنید.

مرحله ۲: تعیین کنید که تسمه تردمیل به کدام سمت (راست یا چپ) حرکت کرده و یا اینکه شل و یا سفت شده است؟

مرحله ۳: اگر تسمه تردمیل شل است، با پیچاندن همزمان دو پیچ در جهت حرکت عقربه‌های ساعت آن را سفت کنید و اگر تسمه نقاله تردمیل سفت است، با پیچاندن همزمان دو پیچ در خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت آن را شل نمایید.

مرحله ۴: در صورت حرکت تسمه تردمیل به چپ، آچار آلن را در پیچ غلتک عقب سمت چپ قرار داده و پیچ غلتک را در جهت حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید. در صورت حرکت نوار نقاله تردمیل به سمت راست، آچار آلن را در  همان پیچ غلتک عقب سمت چپ قرار داده و پیچ غلتک را در خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

مرحله ۵: سیم برق را به پریز وصل کنید، کلید ایمنی را وارد کرده و تردمیل را روشن کنید تا از تنظیم تسمه تردمیل و مرکز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 • مراحل ۱ تا ۵ را آنقدر تکرار کنید تا تسمه تردمیل روی تردمیل متمرکز شود.

انگشتان خود را زیر تسمه قرار داده و بلند کنید. باید تقریباً دو اینچ فاصله بین انگشتان و تخته تردمیل داشته باشید. در صورت نیاز تسمه تردمیل را شل یا سفت کنید.

 

جهت آموزش بهتر نحوه تنظیم تسمه تردمیل (نحوه تنظیم نوار نقاله تردمیل) مطابق تصویر زیر عمل کنید.

تنظیم تسمه تردمیل

توجه داشته باشید که نباید نوار نقاله تردمیل را بیش از حد سفت کرد، زیرا این کار باعث آسیب به موتور تردمیل می‌گردد.

قابل ذکر است که سهل‌انگاری در تنظیم نوار نقاله تردمیل، باعث پارگی تسمه تردمیل شده و شما را متحمل هزینه‌های زیاد در زمان کوتاه می‌کند.

توجه داشته باشید که نباید نوار نقاله تردمیل را بیش از حد سفت کرد، زیرا این کار باعث آسیب به موتور تردمیل می‌گردد.

قابل ذکر است که سهل‌انگاری در تنظیم نوار نقاله تردمیل، باعث پارگی تسمه تردمیل شده و شما را متحمل هزینه‌های زیاد در زمان کوتاه می‌کند.

اگر نیاز به تنظیم تسمه تردمیل (تنظیم نوار نقاله تردمیل) دارید، لازم نیست سریعا با نمایندگی تعمیر تردمیل در اصفهان تماس بگیرید. ابتدا در خانه برای تنظیم تسمه تردمیل (تنظیم نوار نقاله تردمیل) اقدام کنید. اگر قادر به انجام این کار نبودید، سپس با مرکز تعمیر لوازم ورزشی بردتک در اصفهان تماس بگیرید و از کارشناسان و تعمیرکاران تردمیل این مرکز  که تجربه و تخصص کامل در این زمینه را دارا می‌باشند، مشاوره رایگان و خدمات لازم را دریافت کنید.

 

راه‌های ارتباط با مرکز تعمیر لوازم ورزشی بردتک

4 دیدگاه دربارهٔ «تنظیم تسمه تردمیل (تنظیم نوار نقاله تردمیل)»

 1. سلام روز خوش
  تسمه تردمیل مدام به چپ و راست کشیده میشه
  اصلا نمیشه روش راه رفت
  چیکار کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   نیاز به تنظیم داره
   تماس بگیرید کارشناسان راهنمایی میکنند
   بزودی مقاله ای در این مورد داخل سایت میذاریم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن