روغن کاری تردمیل و اهمیت آن، بهترین روغن تردمیل و آموزش نحوه روغنکاری تردمیل

روغن کاری تردمیل در زیر نوار نقاله تردمیل، یکی از مهم‌ترین اقدامات در حفظ و نگهداری از دستگاه تردمیل است که به افزایش عمر مفید دستگاه تردمیل کمک می‌کند. امروزه برخی از تردمیل‌های پیشرفته به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روغنکاری تسمه تردمیل به صورت خودکار توسط دستگاه تردمیل انجام می‌شود. اما هنوز هم تعداد بسیار زیادی از تردمیل‌ها چه خانگی و چه باشگاهی به روغن کاری تردمیل به صورت دوره ای توسط شخص احتیاج دارند.

روغن کاری تردمیل به صورت منظم، هزینه اضافی برای تعمیر تردمیل را کاهش می‌دهد. اگر نحوه روغنکاری تسمه تردمیل به طور صحیح انجام نشود، نوار نقاله تردمیل دچار آسیب شده و خرابی موتور یا سایر قطعات را به همراه دارد.

روغن کاری تردمیل

در ادامه مطلب ما به شما اطلاعاتی درمورد لزوم انجام روغن کاری تردمیل و آموزش نحوه روغنکاری تسمه نقاله تردمیل ارائه خواهیم کرد.

اگر تردمیل شما دچار آسیب شده است، جهت تعمیر تردمیل خود با مرکز تعمیر لوازم ورزشی بردتک ارتباط برقرار کنید.

چرا روغن کاری تردمیل اهمیت دارد؟

تسمه تردمیل یا نوار نقاله تردمیل یکی از مهمترین قطعات تردمیل است که باید همواره مورد توجه کاربر باشد؛ زیرا تسمه نقاله تردمیل با چرخش بر روی تخته تردمیل دچار اصطکاک و متحمل حرارت زیاد می‌شود و بنابراین نیاز به سرویس دوره‌ای و روانکاری (روغنکاری) دارد.

  • روغن کاری تردمیل از اصطکاک بین تسمه تردمیل و موتور تردمیل کاسته و به افزایش عمر استفاده از دستگاه کمک می‌کند.
  • روغن کاری تسمه تردمیل کمک می‌کند تا در زمان دویدن احساس کنید تسمه به نرمی حرکت می‌کند و خشک نیست.
  • اگر روغنکاری تسمه نقاله تردمیل به درستی انجام نشود، در زمان دویدن تسمه به سمت چپ یا راست حرکت می‌کند که به کاهش کیفیت تمرین منجر می‌شود.
  • عدم روغن کاری نوار نقاله تردمیل و خشک بودن آن باعث ایجاد صداهای ناهنجار و برهم زدن تمرکز ورزشکار می‌شود.
روغن کاری تردمیل
آموزش روغنکاری تردمیل

زمان مناسب روغن کاری تردمیل

یکی از سوالات مهم و شایع در زمینه روغن کاری تردمیل، این است که چند وقت یکبار آن را روغنکاری کنیم؟

 

تولیدکنندگان تردمیل می‌گویند بهتر است روغن کاری تسمه تردمیل به صورت دوره‌ای و هر سه ماه یک‌بار و یا به عبارت دیگر هر ۴۰ ساعت کار با تردمیل انجام شود. اما به طور کلی اگر شما احساس کردید که زیر تسمه تردمیل بسیار خشک است، این زمان است که تردمیل نیاز به روغن کاری دارد.

البته قابل ذکر است که زمان و مقدار روغن کاری نوار نقاله تردمیل به عوامل دیگری همچون عواملی که در زیر ذکر شده است بستگی دارد:

آب و هوا: در آب و هوای گرم تبخیر روغن تردمیل بیشتر است، بنابراین لازم است تعداد دفعات و مقدار روغنکاری تردمیل افزایش پیدا کند.

وزن ورزشکار: هرچه کاربر ستگین‌تر باشد، اصطکاک بین تسمه تردمیل و تخته زیرین آن بیشتر خواهد بود و این مورد باعث روغن کاری بیشتر از محدوده گفته شده خواهد شد.

نوع پوشش ورزشی: حتما و حتما از کفش ورزشی مناسب استفاده کنید. استفاده از کفش با پاشنه سفت و تیز و یا پوشیدن دمپایی منجر به نیاز بیشتر روغن کاری تسمه تردمیل می‌شود.

کیفیت نوار نقاله تردمیل: جنس و کیفیت تسمه تردمیل از عوامیل بسیار مهم و موثر در میزان روغن کاری تردمیل است. مواد سازنده تسمه تردمیل می‌تواند باعث ایجاد اصطکاک بیشتر یا کمتر شود. بنابراین هر چه کیفیت تسمه تردمیل پایین‌تر باشد نیاز به روغنکاری تسمه نقاله تردمیل بیشتر است.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

در صورت لزوم تعمیرکار متخصص بردتک جهت تعمیر وسیله ورزشی، عیب‌یابی و سرویس آن در محل شما حضور می‌یابد.

بهترین روغن برای روغنکاری تردمیل چیست؟

بهترین روغن برای روغنکاری تردمیل، روغن سیلیکون است؛ زیرا مقاومت حرارتی مناسبی دارد و دمای تسمه تردمیل را در حدود ۳۵ تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد نگه داشته و باعث بهبود عملکرد آن می‌شود. روغن سیلیکون تردمیل عایق الکتریسیته، بی‌رنگ و بدون بو است.

هشدار: هرگز از روغن های نفتی مانند روغن موتور و یا حتی روغن چرخ خیاطی و روغن های خوراکی برای روغن کاری تسمه تردمیل استفاده نکنید!

 

جهت خرید روغن سیلیکون تسمه تردمیل در اصفهان با کیفیت و درصد خلوص بالا با ما در ارتباط باشید.

روغن تردمیل

آموزش نحوه روغن کاری تردمیل

روغن کاری تسمه تردمیل به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود اما به طور کلی شامل مراحل زیر است:

مرحله ۱: ابتدا پیچ‌های اتصال تسمه را با آچار آلن باز کنید تا تسمه آزاد شود.

مرحله ۲: مرکز تسمه که به طور معمول در تماس بیشتری با پای کاربر در زمان پیاده‌روی یا دویدن قرار دارد را بلند کرده و زیر آن را به مقدار ۳۰ میلی لیتر روغن کاری کنید.

مرحله ۳: در مرکز و در دوطرفی که پاهای کاربر بر روی تسمه قرار می‌گیرد را به صورت زیگزاگی در طول تسمه روغن کاری کنید، این روش را برای طرف دیگر نیز به کار ببرید. (در هر طرف ۱۵ میلی لیتر)

مرحله ۴: پیچ های اتصال را سفت کنید و دستگاه را روی کمترین سرعت قرار دهید تا به مدت ۳ دقیقه تسمه حرکت کرده و سطح زیرین آن به طور کامل روغنی شود.

 

احتیاط: بعد از روغن کاری تسمه نقاله تردمیل سریعا از تردمیل استفاده نکنید، لازم است به مدت گفته شده (۳ دقیقه) تسمه شروع به حرکت کند تا تمام سطح زیرین آن روغنی شود.

جهت مشاهده فیلم آموزش نحوه روغن کاری تسمه تردمیل بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.

4 دیدگاه دربارهٔ «روغن کاری تردمیل و اهمیت آن، بهترین روغن تردمیل و آموزش نحوه روغنکاری تردمیل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن