سوالات متداول

انواع خطای تردمیل، راهنمای رفع ارور تردمیل و تعمیر تردمیل

در این قسمت به انواع خطای تردمیل و مشکلات متداولی که ممکن است برای تردمیل به‌وجود بیاید اشاره شده است. در واقع به‌طور قطعی نمی‌توان گفت وقتی یک خطا (ارور) بر روی مانیتور تردمیل نمایش داده می‌شود، ایراد از کدام قسمت است و شناسایی دقیق ارور تردمیل با حضور یک تعمیرکار تردمیل باتجربه صورت می‌گیرد.

با این حال تلاش می‌کنیم تا به این سوال و دیگر سوالات متداول شما در رابطه با انواع خطای تردمیل، تعمیر وسایل ورزشی و دستگاه‌های بدنسازی پاسخ دهیم، چنان‌چه سوالی دارید که پاسخ آن را اینجا پیدا نمی‌کنید، لطفا از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید:

  • با شماره‌های ۰۹۳۳۵۶۶۳۹۶۱-۰۹۱۳۶۱۲۶۱۶۴ تماس بگیرید.
  • از طریق اینستاگرام بردتک (boardtech.ir) با ما در ارتباط باشید.
  • سوال خود را در قسمت ارتباط با ما نوشته و ارسال کنید.

این مشکل در بسیاری از دستگاه‌های تردمیل رایج است که مربوط به کلید ایمنی دستگاه می‌باشد و با قرار دادن کلید ایمنی در جای مناسب خود این مشکل برطرف خواهد شد.

به دو حالت بر روی مانیتور تردمیل نشان داده می‌شود.

  • در حالت اول این‌گونه است که موتور تردمیل به هیچ عنوان کار نخواهد کرد و بعد از سپری شدن چند ثانیه که معمولا ۷ ثانیه می‌باشد، نشان‌گر تردمیل e1 را نشان خواهد داد که این عیب می‌تواند به موتور تردمیل و یا برد پایین تردمیل که به درایور تردمیل معروف است، مربوط باشد.
  • در حالت دوم تردمیل شروع به کار می‌کند و بعد از سپری شدن چند ثانیه متوقف می‌شود و نشان‌گر کامپیوتر تردمیل  e1 را نشان می‌دهد، که مشکل از سنسور مغناطیسی تردمیل می‌باشد.

قسمت خروجی درایور تردمیل می‌باشد که می‌توان سوختن موتور، به وجود آمدن خرابی در درایور و یا خرابی در کابل رابط دستگاه را از علل آن نام برد.

در اینگونه موارد عمدتا مشکل مربوط به سنسور نوری تردمیل و یا حتی در برخی از دستگاه‌ها، مشکل در جک یا همان موتور شیب تردمیل هم مشاهده شده است.

در این نوع خطا مشکل مربوط به موتور شیب تردمیل می‌باشد که می‌تواند ناشی از عدم ست بودن قسمت برق موتور شیب با سنسور چرخشی تردمیل باشد، یا این که قسمت سنسور سوخته و یا قطع باشد.

نوع خطا را بیشتر می‌توان قطعی سیم‌های برق رابط بین کامپیوتر تردمیل و درایور تردمیل و یا بروز مشکل در تغذیه هر دو برد بالا و یا پایین تردمیل دانست.

این خطا بیشتر مربوط به بروز مشکل در موتور شیب تردمیل و یا IC-درایور می‌باشد.

به بالای صفحه بردن