علت خرابی تردمیل

تردمیل وسیله‌ای است که باشگاه ورزشی را به خانه آورده و ورزش کردن را برای آن دسته از افرادی که رفتن به باشگاه ورزشی به دلایل مختلف برایشان مقدور نیست، تسهیل می‌کند.

تردمیل نیز مانند بسیاری دیگر از وسایل ممکن است  به دلایل مختلفی دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر تردمیل داشته باشید. عدم استفاده صحیح از تردمیل و رعایت نکردن برخی از اصول درباره تردمیل، باعث می‌شود تا مجبور به تعمیر تردمیل شوید. لذا برای جلوگیری از خرابی تردمیل پیشنهاد می‌شود این مطلب را مطالعه کرده و در هنگام استفاده از تردمیل، با به‌کارگیری و توجه به این نکات کمتر متحمل هزینه‌های تعمیر تردمیل شوید و از ورزش کردن در منزل لذت ببرید.

علت خرابی تردمیل

دلایل خرابی تردمیل

در زیر برخی از علل شایع خرابی تردمیل که سبب می‌شود تا شما نیاز به تعمیر تردمیل پیدا کنید را بیان می‌کنیم:

۱- استفاده نادرست از تردمیل

در هنگام کار با تردمیل، نوع استفاده از تردمیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛  به طوری که افراد جهت استفاده از تردمیل باید قبل از قرار دادن کف پای خود بر روی تردمیل، این وسیله را روشن کنند تا تردمیل حرکت کند و سپس به‌صورت آهسته شروع به قدم زدن کنند و سرعت دستگاه را از آرام به تند تغییر دهند.

خرابی و سوختن برد راه انداز و یا اینورتر تردمیل بسیار رایج است و علت این خرابی، عدم رعایت همین نکته‌ای است که گفته شد.

جهت تعمیر راه انداز و یا اینورتر کافی است با ما تماس حاصل فرمایید.

۲- عدم روغن کاری تردمیل و عدم سرویس تردمیل

از مواردی که گاهی باعث خرابی تردمیل می‌شود، عدم سرویس تردمیل و یا عدم روغن‌کاری تردمیل در زمان مناسب می‌باشد. در برخی مواقع هم روغن‌کاری تسمه تردمیل به‌ ‌صورت صحیحی انجام نمی‌گیرد که این مورد نیز باعث خرابی دستگاه تردمیل می‌شود.

برای افرایش طول عمر تردمیل، بهبود کارایی تردمیل و کاهش فشار بر روی موتور تردمیل، بهتر است به‌صورت دوره‌ای و هر چند ماه یک بار آن را سرویس و روغن کاری کنید.

بهترین روغن برای روغن کاری تردمیل، روغن سیلیکون(silicon oil)  است که باعث می‌شود سرویس تردمیل بهتر و با کیفیت‌تر انجام شود.

۳- وزن بالای فرد و عدم تناسب با ظرفیت تحمل تردمیل

هر تردمیل قابلیت تحمل وزن محدودی دارد و چنانچه به این نکته توجه نشود و فردی با وزنی بیشتر از ظرفیت تحمل دستگاه روی آن راه برود، به دستگاه فشار آمده و به‌راحتی و در مدت‌زمان کوتاهی تردمیل خراب می‌شود. این فشار باعث سوختن موتور تردمیل می‌شود و نیاز به تعمیر تردمیل ایجاد خواهد شد.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

در صورت لزوم تعمیرکار متخصص بردتک جهت تعمیر وسیله ورزشی، عیب‌یابی و سرویس آن در محل شما حضور می‌یابد.

۴- تمام شدن ذغال موتور تردمیل یا جاروبک

در برخی موارد در حین کار احساس می‌کنید که بوی بدی به مشام می‌رسد؛ در این مواقع احتمالاً ذغال موتور تردمیل تمام شده است. اگر جهت تعویض ذغال موتور تردمیل سریعا اقدام نشود، این امر می‌تواند منجر به سوختن موتور تردمیل شود.

جهت تعمیر تردمیل در اصفهان و تعویض ذغال موتور تردمیل با شرکت بردتک تماس بگیرید.

۵- عدم سرویس به‌موقع سنسور سرعت تردمیل

یکی از قطعات مهم در ساختار تردمیل، سنسور سرعت تردمیل می‌باشد. با توجه به اهمیت این قطعه در عملکرد تردمیل، عدم سرویس به‌موقع سنسور سرعت تردمیل می‌تواند علت خرابی تردمیل باشد.

بنابراین بهتر است به‌طور سالیانه سنسور سرعت دستگاه را سرویس کرد تا عمر دستگاه طولانی‌تر شده و این عمل باعث افزایش عملکرد تردمیل ‌شود.

۶- عدم نظافت و نگه داری صحیح از تردمیل

وجود گردوغبار و جرم بر روی بعضی از قطعات تردمیل مثل نوار نقاله تردمیل (تسمه تردمیل) باعث می‌شود تا این جرم و گردوغبار وارد قسمت‌های پایینی شده و درنتیجه باعث خرابی در بردهای الکترونیکی تردمیل شود. پس هرچند روز یک‌بار تردمیل را با آب و شیشه‌پاک‌کن تمیز کنید.

اگر تردمیل شما دچار خرابی شده است، نیازی به خرید تردمیل جدید ندارید و می‌توانید از خدمات تعمیر تردمیل در محل شرکت بردتک با هزینه‌ای مناسب و توسط متخصصین مجرب جهت بهبود وضعیت تردمیل خود استفاده کنید.

6 دیدگاه دربارهٔ «علت خرابی تردمیل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن