قطعات یدکی تردمیل (لوازم یدکی تردمیل ) را بهتر بشناسیم

پس از آشنایی با انواع تردمیل و ویژگی‌های هر کدام، لازم است به معرفی قطعات یدکی تردمیل بپردازیم. هر نوع تردمیل اجزاء تشکیل‌دهنده مخصوص به خود را دارد، اما همه انواع تردمیل در قطعات یدکی اصلی مشترک هستند.

تعمیر تردمیل اصفهان

قطعات یدکی تردمیل و اجزای تشکیل‌دهنده آن

قطعات یدکی تردمیل

موتور تردمیل: موتور تردمیل یکی از قطعات یدکی تردمیل است که به دو نوع موتور DC و موتور AC تقسیم بندی می‌شود. موتور DC از برق خانگی استفاده می‌کند و در ساخت تردمیل‌های خانگی به کار می‌رود. موتور AC از جریان برق متناوب استفاده می‌کند و در ساخت تردمیل‌های باشگاهی کاربرد دارد. موتور تردمیل DC در تردمیل‌های خانگی قدرت موتور کمتر و درنتیجه صدای کمتری دارد و برای استفاده در محیط خانه مناسب‌تر است.

قطعات یدکی تردمیل

درایور و کامپیوتر تردمیل (برد الکترونیکی بالا و پایین تردمیل): برد درایور تردمیل و کامپیوتر تردمیل از جمله مهم‌ترین قسمت‌های الکترونیکی در قطعات یدکی تردمیل هستند که وظیفه هماهنگی بین اجزاء الکترونیکی تردمیل را بر عهده دارند. بیشترین ارورها و خطاهای تردمیل مربوط به این دو قطعه تردمیل یعنی درایور تردمیل یا همان برد الکترونیکی پایین تردمیل و کامپیوتر تردمیل یا همان برد الکترونیکی بالای تردمیل می‌باشد.

قطعات یدکی تردمیل

موتور شیب تردمیل (جک برقی تردمیل): موتور شیب تردمیل از جمله قطعات یدکی تردمیل است که به منظور بالا بردن سطح تردمیل و در نتیجه افزایش سختی پیاده‌روی و چربی‌سوزی تعبیه شده است. موتور جک شیب تردمیل معمولا از نوع موتورهای AC می‌باشد و نیاز ضروری به سرویس دوره‌ای از جمله گریس‌کاری دارد.

قطعات یدکی تردمیل

برد اینورتر تردمیل: اینورتر تردمیل یکی دیگر از لوازم یدکی تردمیل است که وظیفه ولتاژ رسانی را در تردمیل برعهده دارد و برق موتور تردمیل و موتور شیب تردمیل را تامین می‌کند. خرابی اینورتر تردمیل مانع از حرکت موتور تردمیل می‌شود.

نوار نقاله تردمیل اصفهان

نوار نقاله تردمیل (تسمه تردمیل): نوار نقاله تردمیل یا تسمه تردمیل از مهم‌ترین قطعات یدکی تردمیل است که روی تخته تردمیل قرار می‌گیرد و کاربر بر روی آن راه می‌رود و یا می‌دود. به همین دلیل در اثر این اصطکاک، نوار نقاله تردمیل به مرور دچار فرسودگی می‌شود و نیاز به تعویض تسمه تردمیل ایجاد می‌شود.

جهت خرید نوار نقاله تردمیل در اصفهان (تسمه تردمیل اصفهان) با مرکز تخصصی تعمیر لوازم ورزشی در اصفهان ارتباط برقرار کنید.

تعمیر تردمیل اصفهان

کنسول تردمیل: کنسول تردمیل از دیگر لوازم یدکی تردمیل است که در واقع همان میز فرمان تردمیل است که برای کنترل تردمیل طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. صفحه نمایشگر تردمیل، برنامه‌های از پیش تعیین شده تردمیل و دکمه‌های افزایش و کاهش سرعت تردمیل و شیب تردمیل بر روی آن قرار گرفته است.

قطعات یدکی تردمیل

حسگر سرعت تردمیل (سنسور سرعت تردمیل): سنسور سرعت تردمیل در واقع وظیفه شمارش تعداد گردش موتور تردمیل و به تبع آن تنظیم سرعت تردمیل را بر عهده دارد. سنسور سرعت تردمیل از جمله مهم‌ترین قطعات یدکی تردمیل است که خرابی آن باعث خرابی کلی تردمیل خواهد شد.

قطعات یدکی تردمیل

کلید ایمنی تردمیل (آهنربای تردمیل): گیره ایمنی تردمیل یا کلید آهن‌ربایی تردمیل در واقع کلیدی است که از یک طرف به فرد و از طرف دیگر از طریق یک رشته نخی به تردمیل وصل می‌شود. گیره ایمنی تردمیل به‌منظور توقف اضطراری تردمیل تعبیه شده است تا اگر کاربر دچار حادثه شد، با خارج شدن کلید، تردمیل متوقف شود.

قطعات یدکی تردمیل

قطعات بدنه تردمیل: قطعات یدکی_مکانیکی تردمیل شامل تخته تردمیل، شاسی تردمیل، غلتک تردمیل، لاینر تردمیل و… است که طرح و جنس آن در انواع مختلف تردمیل متفاوت خواهد بود.

4 دیدگاه دربارهٔ «قطعات یدکی تردمیل (لوازم یدکی تردمیل)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن