کندی تسمه تردمیل (کندی نوار نقاله تردمیل)، عیب‌یابی و رفع آن

کندی تسمه تردمیل (کندی نوار نقاله تردمیل) به حالتی گفته می‌شود که در آن تردمیل بدون این که کسی روی تسمه تردمیل باشد، به طور عادی کار می‌کند و وقتی کسی روی تسمه تردمیل پا می‌گذارد، تسمه تردمیل مدتی به صورت طبیعی عمل می‌کند، سپس ناگهان شروع به کند شدن می‌کند.

کندی تسمه تردمیل

کندی تسمه تردمیل (کندی نوار نقاله تردمیل) ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتد که در زیر ۴ علت شایع آن براساس تجربه متخصصان و تعمیرکاران تردمیل به ترتیب وفور ذکر شده است:

– تسمه تردمیل (نوارنقاله تردمیل) و یا تخته کف تردمیل فرسوده شده است؛ که غالبا مهم‌ترین دلیل کندی تسمه تردمیل همین مورد می‌باشد.

– اگر تسمه تردمیل (نوار نقاله تردمیل) و یا تسمه موتور تردمیل که جدیدا تنظیم شده است، خیلی سفت باشد.

– گشتاور موتور تردمیل عمل نمی‌کند و نیاز به تعویض دارد یا خاصیت مغناطیسی آن از بین رفته است.

– برد راه انداز موتور تردمیل (درایور موتور تردمیل) دچار مشکل است و بازدهی را کاهش می دهد.

 در ادامه مطلب به تشریح هر کدام از دلایل بالا که برای کندی تسمه تردمیل (کندی نوار نقاله تردمیل) بیان شدند، پرداخته خواهد شد.

۱- تسمه تردمیل (نوار نقاله تردمیل) و یا تخته کف تردمیل پوسیده است:

بررسی و تشخیص پوسیدگی تسمه تردمیل ممکن است کمی دشوار باشد. نوار نقاله تردمیل بعد از مدتی استفاده، در اثر اصطکاک دچار ناهمواری می‌شود. دست خود را روی آن بکشید و ببینید که آیا نواحی مختلف آن یکدست هستند یا خیر.

سپس آزمایش شیب تردمیل را انجام دهید.

آزمایش شیب تردمیل یعنی زمانی که تردمیل کمترین شیب را دارد، با سرعت ۵ کیلو متر بر ساعت روی آن راه بروید و سپس کلید ایمنی تردمیل را بکشید. این کار باید باعث شود دو تا سه قدم کامل بردارید تا این که تردمیل بایستد و اگر تردمیل سریع ایستاد، نشان‌دهنده اصطکاک زیاد است.

جهت خرید و تعویض نوار نقاله تردمیل در اصفهان و در محل شما توسط تعمیرکاران و تکنسین‌های حرفه‌ای هم‌اکنون اقدام کنید و از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مرکز تعمیر لوازم ورزشی بردتک؛ ارائه‌دهنده برترین و باکیفیت‌ترین تسمه تردمیل در اصفهان (نوار نقاله تردمیل در اصفهان)

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

در صورت لزوم تعمیرکار متخصص بردتک جهت تعمیر وسیله ورزشی، عیب‌یابی و سرویس آن در محل شما حضور می‌یابد.

۲- تسمه تردمیل (نوار نقاله تردمیل) و یا تسمه موتور تردمیل خیلی سفت است:

اگر اخیرا تسمه تردمیل یا تسمه موتور تردمیل را تنظیم کرده‌اید، این مشکل را بررسی کنید.

بعضی افراد زمانی که تسمه تردمیل شروع به لغزیدن می‌کند، تسمه تردمیل را سفت‌تر می‌کنند؛ سفت تر کردن لزوماً به معنای بهتر شدن نیست.

هر چقدر تسمه تردمیل سفت‌تر شود، سیستم محرک تردمیل باید بیشتر کار کند (برق بیشتری مصرف کند) تا باعث شود همه اجزا به حرکتشان ادامه دهند. باید بتوانید نوار نقاله تردمیل را در مرکز تردمیل، حدود ۳ سانتی‌متر، بدون این که به آن فشار زیادی وارد کنید، بلند کنید. اگر چنین نیست، تسمه‌ تردمیل باید شل شود، ولی اطمینان حاصل کنید که با شل کردن آن، لغزش (لیز خوردن تسمه) ایجاد نمی‌شود.

 

جهت بررسی تسمه موتور تردمیل نیز باید بتوان تسمه موتور را وقتی در حالت عادی قرار دارد (وقتی که تردمیل به برق متصل نیست) تقریباً تا زاویه ۹۰ درجه با دست چرخاند. اگر تسمه موتور تردمیل خیلی سفت است آن را شل کنید. اطمینان حاصل کنید که لغزش آن را بررسی کرده‌اید و اگر تسمه موتور کشش مناسبی دارد ولی می‌لغزد، آن را عوض کنید.

۳- موتور تردمیلی که مغناطیس آن از بین رفته است و گشتاور آن عمل نمی‌کند، باید تعویض شود:

اگر تشخیص دادید که تسمه تردمیل و یا تخته کف تردمیل فرسوده نشده و تسمه‌ها هم خیلی سفت نیستند، به سراغ علت سوم کندی تسمه تردمیل (کندی نوار نقاله تردمیل) بروید و بررسی کنید که آیا قدرت موتور تردمیل مشکلی دارد یا خیر.

اگر متوجه شدید که موتور تردمیل بازدهی خود را از دست داده است؛ باید خیلی زود آن را تعویض کنید.

۴- برد راه انداز موتور تردمیل (درایور موتور تردمیل):

این مورد یکی از غیرعادی‌ترین دلیل‌ها برای کندی تسمه تردمیل است. معمولاً اگر برد کنترل تردمیل (درایور موتور تردمیل) بازده را کاهش می‌دهد، دلیل آن این است که فردی روی تسمه قرار گرفته است. بهترین روش تشخیص آن این است که ابتدا همه مشکلات احتمالی دیگر را حل کنید و اگر مشکلی باقی نماند اما همچنان تسمه تردمیل به کندی حرکت کرد، درایور موتور تردمیل را تعمیر و یا تعویض کنید.

اگر پرسشی در رابطه با کندی تسمه تردمیل (کندی نوار نقاله تردمیل) و یا مشکلات فنی دیگر در تردمیل و سایر لوازم ورزشی و دستگاه‌های بدنسازی دارید و یا نیاز به تعمیرکار ماهر برای تعمیر تردمیل در اصفهان دارید، از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس: ۰۹۳۳۵۶۶۳۹۶۱ – ۰۹۱۳۶۱۲۶۱۶۴

اینستاگرام: boardtech.ir

6 دیدگاه دربارهٔ «کندی تسمه تردمیل (کندی نوار نقاله تردمیل)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن